8 Mart 2017 Çarşamba

Bu Tahammülsüzlük Niye?Cumartesi günü başımdan geçen bir olayı anlatayım size. Hayret ediyorum hala o yüzden paylaşma gereği duydum.

Cumartesi günü şehirler arası yolculuk yaptım. Otobüsten inip valizimi aldım. Gideceğim yere bırakacak servisin 1 saat sonra kalkacağını söylediler. Hava soğuk ben de taksi tutmanın mantıklı olduğunu düşünüp ihtiyacım olduğunda aradığım bir taksici aAhmet abiyi aradım.

10 dakikaya kadar terminalde olacağını söyledi. Bekliyorum tabi ben. Oradan bir taksi şoförü gelip demez mi "gelin götüreyim". Buraya kadar normal her şey çirkeflik sonrasında. Taksi beklediğimi söyledim. Amcada bir homurdanmalar sanki beni bedavaya götürecek. 

Beklediğim Ahmet abi geldi yanımda 2 arkadaş daha var. Ahmet abi valizleri yerleştirirken diğer şoför gelip müşterilerimi çalıyorsun demez mi? Ettiği küfürlere inanamazsınız. Ahmet abinin üzerine yürüyor. Yaşlı başlı adam, terminalde bir çok insan var, onu geçtim etrafında kadın var be adam. Şu yaşa kadar edep ahlak nedir öğrenmedin mi?

Ahmet abiyi arayan benim. Hangi taksiye binmem gerektiği ben seçerim. Sana ne oluyor?

Amcaya 'ben çağırdım hangi taksiye binmem gerektiğine ben karar veririm' diyorum ama 'sen sus karışma' diye karşılık veriyor. 

Sen bu zorbalık hakkını nereden alıyorsun? İnanamıyorum. Böyle insanlarla aynı yerde yaşamak..bilemiyorum.

Neden bu kadar tahammülsüzüz? Neden elimizdekilerle yetinmek zor geliyor. neden fazlasını istiyoruz. Utanıyorum o amca adına. 

Ve bir şeye hayran kaldım. Ahmet abinin soğukkanlılığına. O an her şey olabilirdi. Ahmet abinin ağzından çıkacak tek kelime o amcayı hiddetlendirebilirdi. İşleri dahada zorlaştırabilirdi. Belki daha kötü.


İşte böyle. Ahmet abi 'gerekli yerlere şikayette bulunurum' dedi bakalım.

Hayırlısı olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler!

Sevgilerimle.