8 Şubat 2017 Çarşamba

Duyduğumuz Zaman Ciğerimizi Parçalayan 8 Harika Replik

 Uyuyamıyorum. Saat sabahın 5 buçuğu. Blog bana bakıyor ben bloga. Midem bana zaten isyan ediyor geç saatte bu ne atıştırmasıydı diye. Acıkmak suç mu?
  Durum böyle inşallah sizin keyifler yerindedir. Ben şimdi hayatımda yer edinmiş beni derinden etkilemiş 8 filmin akıllara kazınan repliklerini yazdım. 
Sizi bilmem ama beni çok derinden üzdü.

İlk olarak Star Wars'tan "Ölüm hayatın doğal bir parçasıdır. Duyma, onlara özlem. Bağlılık 
kıskançlığa yol açar. Gölgesidir hırsın,bu. Kendini kaybetmekten 
korktuğun her şeyden vazgeçmek için eğit."

2) Bu da efsane film Esaretin Bedeli'nden. Bizim genlçiğimizde baya baya facebook durumuydu."Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez."

3)Sıradaki replik Forrest Gump'tan. 


-Sen aptal mısın?
– Aptalca şeyler yapan aptaldır.

4)Amelie.


"Oysa ki siz bayım, bir sebze bile olamazsınız. Çünkü enginarın bile kalbi vardır."


5)Mr. Nobody (Bay Hiçkimse)


” Eğer patates püresi ile sosu karıştırırsan daha sonra ayıramazsın, sonsuza dek. Baba’nın sigarasından çıkan duman bir daha asla içine dönmez. Geri dönemeyiz. Seçmek, bu yüzden zordur. “


6)Truman Show


“Günaydın!… Ve olur ya belki sizi göremem; iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler. ” 


7)Can Dostum (Good Will Hunting)


“Yıllardır her sabah arabayla gelip seni evden alıyorum, bir şeyler içiyoruz, takılıyoruz. Ama bunca yıldır günümün en güzel bölümü arabadan inip kapına gelene kadar geçen 10 saniyeydi. Çünkü diliyorum ki, bu defa kapını çaldığımda orda olma. Gitmiş ol. “Hoşçakal, sonra görüşürüz”  olmadan. Hiçbir şey olmadan.. Sende hiçbirimizde olmayan bir cevher var. Beni boşver, ben hayatım boyunca böyle kalacağım. Bu yüzden, 20 yıl sonra hala burada yaşıyor olursan yemin ederim seni öldürürüm.” 
8)Akıl Defteri (Memento)


“Gözlerinizi kapattığınız zaman dünya yok olmuyor öyle değil mi?"Hala uykum yok yazdım paylaşıyorum? Favori filmlerimden ciğer yaktım. Sizce olmazsa olmaz dediğiniz filmlerin ya dizilerin repliklerini yoruma yazar mısınız?

Gününüz aydın olsun ben kaçar Behlül kaçar.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler!

Sevgilerimle.