25 Ocak 2017 Çarşamba

The Legend Of The Blue Sea/ Kore Dizi

Dizi bitince yazıyı yayınlamayı planlıyordum ama zaten final bölümü bugün yayınlanacak. O yüzden fazla beklemeye gerek yoktu. Dizinin kısaca konusu şöyle; esas oğlanımız olan Heo Joon-Jae (Lee Min-Ho) küçük yaşta anne babasının ayrılmasıyla ve annesinin hiçbir şey söylemeden ortadan kaybolmasıyla bir çıkmaza düşer. Babasının ikinci evliliği ve üvey kardeşini daha çok sevmesi  Heo Joon-Jae'nin evden kaçmasına neden olur. Bundan sonrasında zaten kendisini geliştirerek çok iyi profesyonel bir dolandırıcı olur. 
Esas kızımıza gelecek olursak; kaderin bir cilvesiyle kızımızın karaya vurup bacaklarına kavuşmasıyla birlikte tanışırlar.
Kızımızın yani Shim Chung'ın (Jun Ji-Hyun) bir deniz kızı olması bu aşk için bazı engellere neden olur. Shim Chung karada Heo Joon-Jae'den yakışıklısını bulamam diye düşünürken kendini aşık bulur. Sonrasında zaten olaylar gelişiyor.Dizi 20. bölüm de final yapacak. Uzun bir aradan sonra Lee Min
Hoo'nun
dizisini izleyebilecek olmam başta beni fazla heyecanlandırdı. Ama sonra ne oldu dersiniz? Umduğumu bulamadım. Dizi baştan savma mı çekildi bitsin diye fazla mı çabaladılar bilmiyorum. Lee Min-Ho'nun her dizide olan benden yakışıklısı yok bu dünyada olan havalarından hoşlanmıyorum açıkçası. İzleyiciyle arasında bir samimiyet bırakmıyor. Onun dışında korumacı tavırlarını çok beğendim. Bazı yerlerde "Ahha klasik Türk erkeği" dediğim de oldu. 

Jun Ji-Hyun'un daha önce hiç bir dizi ya da filmine denk gelmedim ama bayıldım ben bu kadına! Harika bir oyunculuk sergiledi.Tek sıkıntı deniz kızı kıyafetinin gerçekçi gözükmemesiydi. Giyim tarzına diyecek bir şey bulamıyorum. Fazla marjinaldi. Bazı kıyafetlerini neden bulabilirim diye araştırdım bile ben. Gecelikler ayrı güzellerdi.Diyeceğim o ki kim bu kadının stilisti?  Ben bu kadını tuttum. Hem çok güzel hem de bir anne. Çok sevimli değil mi? Son olarak hayatınıza kısa bir süreliğine renk katmak isterseniz açın izleyin. İlk bölümler çok güzel eğlenceli. Sonlara doğru dram ağırlıklı olunca beni biraz baydı. 

İzlediyseniz siz ne düşünüyorsunuz beğendiniz mi?

2 yorum:

Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler!

Sevgilerimle.